Prima Lady Moravia Falaris

 

* 21.9.2011

 

Ladynka je u nás doma první "placatý" pejsek, který není boxer.  Jestli jsem si myslela, že jsou boxíci paličatí, mýlila jsem se :-). Oni si jen musí vše dobře promyslet. To jim jde.

Když jsem viděla u nás v parku dvě buldočky, bylo jasné, že to bude přesně to pravé pro stárnoucího boxera. Pomalá chůze, krátké procházky.. Ideální.

Netuším, co se zvrtlo :-)))

Jakmile je vypuštěna z vodítka, odtryská raketovou rychlostí pryč. Celé venčení musíme chránit naše starší pejsky, protože je už několikrát porazila a převálcovala. Po několikerém zavolání přiběhne s vlajícím jazykem, tlama od ucha k uchu, v letu spolkne pamlsek, někdy i s kusem ruky a v mžiku mizí zase někam pryč.

Buldok vás naučí trpělivosti, protože je úmíněný. Ne, že by neuměl poslechnout na první zavolání. Ale ano, když máte plnou kapsu pamlsků. Pokud se ale rozhodne, že něco chce udělat, jde si za tím. 

Bahnitá louže?  Potok v zimě?  Hraní si  a mytí paničky ve tři v noci?  Ona je prostě nezabrzditelná a občas velmi urputná :-)

Lady je ale také úžasně trpělivá. Pokud se rozhodne naše vnučka, že si s ní chce hrát, toleruje ji ledacos a jsem to já, kdo ji musí chránit. Jsou v podstatě stejně staré a je to vidět :-). 

Umí být také velmi vynalézavá a věrně kopíruje Baronka. Hlavně v pitomostech. Je nesmírně majetnická a Baron venku nemá moc šancí se podívat na jinou fenku. Naštěstí partu pejsků, se kterými venčíme, už docela toleruje.